Obóz Chrześcijański na 100%

Czy Izrael jest wciąż ziemią obiecaną?

Wyjazd do Izraela z Biblią pod pachą.

Czy Bóg wciąż kocha Izrael? 

Nie ma już miejsc na wyjazd od 09 do 16 kwietnia.
Kolejny panujemy na Sukkot w październiku 2019 roku

Kwiecień jest ciepłym miesiącem, ale nie zbyt gorącym. 

Po co jechać do Izraela?

Chcemy zobaczyć kluczowe miejsca dla biblijnej i współczesnej historii Izraela. Oprócz zwiedzania będziemy się wspólnie modlić jaki i dzielić się swoją wiedzą dotyczącą biblijnego spojrzenia na Naród Wybrany oraz Konfliktu Bliskowschodniego. Jeżeli jesteś zainteresowany/na, zgłoś się do nas na zoe.ketrzyn@gmail.com lub na stronie FB Kościoła Chrześcijańskiego ZOE Kętrzyn

Poniżej informacje o dokonywaniu rezerwacji

Odtwórz wideo

Najważniejsze informacje

Najważniejsze: finanse. Staramy się, żeby wyjazd był jak najtańszy. Sami ze swoich doświadczeń wiemy, że Izrael jest bardzo drogim krajem. Jest wiele rzeczy, które mogą kosztować bardzo dużo, ale czasem można koszty mocno obniżyć. Tak więc cena wynosi 3100 PLN. Cena będzie obejmować przelot, noclegi, przejazdy po Izraelu, bilety wstępu. Nie wiadomo jeszcze jak będzie z wyżywieniem. Być może uda się załatwić noclegi ze śniadaniem. Obiady – ze względu na różne diety uczestników – będą we własnym zakresie. Jedzenie niestety jest dość drogie, jeżeli kupuje się jedzenie gotowe. Ale jeśli się kupuje składniki we własnym zakresie w niedrogim sklepie lub dobrym targu, a potem samemu przygotowuje posiłki, to można ten koszt znacznie obniżyć.

Jeśli chodzi o program kwietniowego wyjazdu, to ma obejmować 7 dni. Wstępnie wygląda następująco:

  1. Przylot, transfer do Jerozolimy 
  2. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym, Górze Oliwnej, w tunelach pod Ścianą Płaczu
  3. Instytut Świątynny, Miasto Dawida, Garden Tomb (grób Chrystusa) i czas wolny w Starym Mieście Jerozolimy
  4. Muzeum Izraela, Yad Vashem
  5. Masada, En Gedi, Qumram, Morze Martwe, osada żydowska Kfar Adumim
  6. Galilea (Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Jezioro Galilejskie)
  7. Dolina Meggido, Cezarea, plaża nad Morzem Śródziemnym
  8. Transfer na lotnisko

Program jest ułożony pod kątem odwiedzenia najbardziej znamiennych miejsc dla Narodu Wybranego, dla Izraela z kart Biblii oraz współczesnego państwa Izrael. Tak więc w programie jest dość dużo miejsc, ale wszystko jest tak ułożone, żeby można było bez pośpiechu zapoznać się z każdym z tych miejsc. Ponieważ wyjazd jest skierowany do osób wierzących, będziemy mieli również czas wspólnej modlitwy, rozważania Słowa, wykładów dotyczących stosunku wierzących i Boga do Żydów, miejsca Izraela w harmonogramie czasów ostatecznych, historii współczesnego państwa Izrael i konfliktu bliskowschodniego.

Wiele rzeczy jest jeszcze w trakcie dopracowywania. Jest dość duże zainteresowanie, ale rejestracja została dopiero otwarta, więc dokonywanie wstępnej rezerwacji nie ma sensu. Pełna rezerwacja jest przyjmowana dopiero w momencie wpłaty zaliczki na zakup biletów. Wpłat rezerwacyjnych miejsc na wyjazd do Izraela można dokonywać na numer konta: 31 1950 0001 2006 0083 6795 0003 Odbiorca: Kościół Zoe w Kętrzynie Tytuł: Imię i Nazwisko, Wyjazd do Izraela wpłacać zaliczkę 1000 PLN. Zaliczka będzie traktowana jako rezerwacja miejsca na wyjazd. Należy jednak przemyśleć, czy na pewno chce się wziąć udział w tej wycieczce, ponieważ zaliczki będą zużyte na zakup biletów lotniczych i będą w związku z tym bezzwrotne. Pozostałą kwotę trzeba będzie wpłacić do 8 tygodni przed datą wylotu. Ceny biletów będą obejmowały wyłącznie bagaż podręczny. Kwiecień jest w Polsce już dość ciepłym miesiącem, więc można na lotnisko dojechać w miarę lekko ubranym. W Izraelu jest już na tyle ciepło, że można 7 dni spędzić niemal wyłącznie w letnim odzieniu. Mogą się zdarzyć jeszcze chłodniejsze noce (szczególnie w Jerozolimie), jest to koniec wczesnej pory deszczowej. Jednak z naszego doświadczenia nie warto zabierać wielu ciepłych ubrań. Wystarczy jedna bluzka z długim rękawem. Jeśli jednak ktoś by chciał zabrać więcej rzeczy i potrzebowałby podróżować z bagażem rejestrowanym (walizka do 19 KG nadawana do luku bagażowego), to będzie taka możliwość za dodatkową opłatą.