Obóz Chrześcijański na 100%

Czy Izrael jest wciąż ziemią obiecaną?

16 - 23 września

Wyjazd do Izraela z Biblią pod pachą.

O wyjeździe

Tydzień to bardzo krótki czas, żeby poznać jakikolwiek kraj, a szczególnie ten, w którym obecne są ślady kilku tysięcy lat wspólnej historii Boga i Jego wybranego ludu. Chcemy Wam jednak zaprezentować takie miejsca i zaproponować takie spotkania, które pomogą Wam „dotknąć” i zasmakować realności historii, o których czytamy w Biblii, ale też pozwolą zajrzeć w głąb Bożego serca względem Izraela, który nadal jest Jego ukochanym dzieckiem.

Nasz wyjazd nie jest wyjazdem stricte turystycznym, nie jest też pielgrzymką. Nie będziemy zwiedzać niezliczonej ilości kościołów (skądinąd bardzo pięknych), ale chcemy przedstawić Wam miejsca, dzięki którym spotkacie Izrael, ten biblijny i współczesny. Z pewnością nie zobaczymy wszystkich turystycznych atrakcji i nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, co w tym kraju warto obejrzeć. Proponujemy Wam raczej „przystawkę”, danie, które zaostrzy Wasz apetyt i sprawi, że będziecie chcieli więcej!

Oprócz zwiedzania proponujemy cykl wykładów i dyskusji dotyczących Izraela Biblijnego i współczesnego, szczególnie w kontekście konfliktu bliskowschodniego i naszej wspólnej, raz lepszej, raz gorszej historii z narodem żydowskim.

Kraj to nie tylko miejsca, ale przede wszystkim ludzie, dlatego nasz wyjazd bez spotkania z żywymi ludźmi byłby niepełny. Dlatego chcemy Wam zaproponować spotkania ze współczesnymi Izraelczykami, tymi, którzy wierzą w Jeszuę lub nie.

Będziemy mieli też czas wspólnej modlitwy i uwielbienia oraz czas, w którym będziecie mogli podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu.

Finanse

Koszt wyjazdu w październiku wynosi 3250 PLN.

Cena będzie obejmować przelot, noclegi ze śniadaniem, przejazdy po Izraelu, bilety wstępu. Wyżywienie we własnym zakresie (w koszt wyjazdu wliczony jest jeden wspólny posiłek w dniu wycieczki nad Morze Martwe).

Rezerwację należy potwierdzić wpłatą zaliczki w wysokości 1000 PLN w przeciągu trzech dni. W przypadku braku wpłaty rezerwacja po tym okresie będzie anulowana.

Wpłat można dokonywać na numer konta:

Kościół Zoe w Kętrzynie

31 1950 0001 2006 0083 6795 0003

Tytuł: Imię i Nazwisko, Wyjazd do Izraela wrzesień 2019.

Zaliczki są bezzwrotne.

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 1 lipca 2019 r. Ceny biletów będą obejmowały wyłącznie bagaż podręczny. Jest możliwość dokupienia dodatkowego bagażu 10 kg lub bagażu rejestrowanego (większa walizka nadawana do luku bagażowego) za dodatkową opłatą.

Plan wyjazdu

Jerozolima – 3 dni

 1. Wzgórze Świątynne
 2. Ściana Płaczu
 3. Instytut Świątynny
 4. Góra Oliwna
 5. Miasto Dawida
 6. Grób w Ogrodzie
 7. Muzeum Przyjaciele Syjonu
 8. Muzeum Izraela
 9. Instytut Yad Vashem

Okolice Morza Martwego –  i do Hajfy. Planujemy odwiedzić następujące miejsca:

Wycieczka nad Morze Martwe:

 1. Masada
 2. Ein Gedi
 3. Plaża Kalia

Wycieczka do Hajfy:

 1. Kościół Mesjański Kahalit haKaramel
 2. Góra Karmel (miejsce konfrontacji Eliasza z 400 prorokami Baala)

Galilea i Cezarea

 1. Yardenit – miejsce chrztu Jezusa
 2. Ginosar – wycieczka łodzią po Jeziorze Galilejskim
 3. Horns of Hattin
 4. Cezarea – ruiny portu z czasów Jezusa – perła ówczesnej architektury

Program zwiedzania może ulec zmianie.

Po co jechać do Izraela?

Chcemy zobaczyć kluczowe miejsca dla biblijnej i współczesnej historii Izraela. Oprócz zwiedzania będziemy się wspólnie modlić jaki i dzielić się swoją wiedzą dotyczącą biblijnego spojrzenia na Naród Wybrany oraz Konfliktu Bliskowschodniego. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, napisz do nas: zoe.ketrzyn@gmail.com lub na stronie FB Kościoła Chrześcijańskiego ZOE Kętrzyn