Obóz Chrześcijański na 100%

Sukkot 2019

12 - 21 października

Wyjazd do Izraela z Biblią pod pachą.

Czas modlitwy, uwielbienia i radości.

O wyjeździe

Tydzień to bardzo krótki czas, żeby poznać jakikolwiek kraj, a szczególnie ten, w którym obecne są ślady kilku tysięcy lat wspólnej historii Boga i Jego wybranego ludu. Chcemy Wam jednak zaprezentować takie miejsca i zaproponować takie spotkania, które pomogą Wam „dotknąć” i zasmakować realności historii, o których czytamy w Biblii, ale też pozwolą zajrzeć w głąb Bożego serca względem Izraela, który nadal jest Jego ukochanym dzieckiem.

Nasz wyjazd nie jest wyjazdem stricte turystycznym, nie jest też pielgrzymką. Nie będziemy zwiedzać niezliczonej ilości kościołów (skądinąd bardzo pięknych), ale chcemy przedstawić Wam miejsca, dzięki którym spotkacie Izrael, ten biblijny i współczesny. Z pewnością nie zobaczymy wszystkich turystycznych atrakcji i nie uda nam się zobaczyć wszystkiego, co w tym kraju warto obejrzeć. Proponujemy Wam raczej „przystawkę”, danie, które zaostrzy Wasz apetyt i sprawi, że będziecie chcieli więcej!

Oprócz zwiedzania proponujemy cykl wykładów i dyskusji dotyczących Izraela Biblijnego i współczesnego, szczególnie w kontekście konfliktu bliskowschodniego i naszej wspólnej, raz lepszej, raz gorszej historii z narodem żydowskim.

Kraj to nie tylko miejsca, ale przede wszystkim ludzie, dlatego nasz wyjazd bez spotkania z żywymi ludźmi byłby niepełny. Dlatego chcemy Wam zaproponować spotkania ze współczesnymi Izraelczykami, tymi, którzy wierzą w Jeszuę lub nie.

Będziemy mieli też czas wspólnej modlitwy i uwielbienia oraz czas, w którym będziecie mogli podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu.

Finanse

Koszt wyjazdu w październiku wynosi, w zależności od pokoju odpowiednio:

4250 PLN za pokój dwuosobowy

3900 PLN za pokój trzyosobowy

3790 PLN za pokój pięcioosobowy

Cena będzie obejmować przelot, noclegi ze śniadaniem, przejazdy po Izraelu, bilety wstępu. Wyżywienie we własnym zakresie (w koszt wyjazdu wliczony jest jeden wspólny posiłek w dniu wycieczki nad Morze Martwe).

Rezerwację należy potwierdzić wpłatą zaliczki w wysokości 2000 PLN w przeciągu trzech dni. W przypadku braku wpłaty rezerwacja po tym okresie będzie anulowana.

Wpłat można dokonywać na numer konta:

Kościół Zoe w Kętrzynie

31 1950 0001 2006 0083 6795 0003

Tytuł: Imię i Nazwisko, Wyjazd do Izraela.

Zaliczki są bezzwrotne.

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 1 sierpnia 2019 r. Ceny biletów będą obejmowały wyłącznie bagaż podręczny. Jest możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego (większa walizka nadawana do luku bagażowego) za dodatkową opłatą.

Plan wyjazdu

Wyjazd będzie trwać 9 dni. Przez 7 dni będziemy brać udział w konferencji „Jest więcej”, w ramach której będziemy mieli swoje dyżury modlitewne, mniej więcej raz na dwa dni. Wieczorem będziemy też brać udział we wspólnych spotkaniach.

Większość czasu spędzimy w Jerozolimie, gdzie odwiedzimy:

 • Wzgórze Świątynne
 • Ścianę Płaczu
 • Instytut Świątynny
 • Górę Oliwną
 • Miasto Dawida
 • Grób w Ogrodzie
 • Muzeum Przyjaciele Syjonu
 • Muzeum Izraela
 • Instytut Yad Vashem

Oprócz zwiedzania Jerozolimy planujemy dwie wycieczki autokarowe – nad Morze Martwe i do Hajfy. Planujemy odwiedzić następujące miejsca:

Wycieczka nad Morze Martwe:

 • Masada
 • Ein Gedi
 • Plaża Kalia

Wycieczka do Hajfy:

 • Kościół Mesjański Kahalit haKaramel
 • Góra Karmel (miejsce konfrontacji Eliasza z 400 prorokami Baala)

Program zwiedzania może ulec zmianie.

Dlaczego Sukkot w Izraelu?

Sukkot, czyli Święto Namiotów jest jednym ze świąt Pana, jakie nakazał obchodzić w swoim Słowie (Lb 23:34). Zachariasz proroczo zapowiada, że przedstawiciele wszystkich narodów będą przychodzić do Jerozolimy w to święto, aby oddać cześć Panu (Zach rozdział 14). W żadnym wypadku nie uważamy, że obchodzenie tego święta jest naszym religijnym obowiązkiem, ale niewątpliwie jest to wspaniała okazja, żeby zobaczyć, jak współcześni Żydzi celebrują to wydarzenie w atmosferze radości i świętowania.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres

 zoe.ketrzyn@gmail.com